Článek
-
Udženija (ODS): První psychiatrická ambulance pro děti
22.5. (15 dnů) – V Poliklinice Zelený pruh byla slavnostně otevřena první Akutní psychiatrická ambulance pro děti a dorost v Praze.podobné články
Podobné články
-
Nemocnice České Budějovice: Přesun akutní úrazové ambulance
25.3.2022 – „V souvislosti s pokračujícími stavebními pracemi a v souladu s původním generelem přestavby nemocnice z roku 2013 přestěhujeme na přechodnou dobu akutní úrazové ambulance z přízemí pavilonu CH do centrálního pavilonu, tj. pavilonu C. Tzv. kontrolní ambulance úrazové a plastické chirurgie a ambulance neurochirurgie i nadále zůstávají v pavilonu CH se vstupem ze Schneiderovy ulice,“ uvádí generální ředitel Nemocnice České Budějovice, a.s. MUDr. Ing. Michal Šnorek, Ph.D.podobné články
-
Nemocnice Havlíčkův Brod: Ambulance klinického psychologa opět funguje
30.1.2023 – Od začátku ledna se opět otevřely dveře ambulance klinického psychologa v Nemocnici Havlíčků Brod. Kromě psychodiagnostiky, terapie a krizové intervence pro děti školního věku, dospívající a dospělé, nabízí ambulance širokou škálu klinicko-psychologických služeb. „Zaměřuji se na léčbu úzkostných poruch, afektivních poruch, osobnostních poruch a nabízím podpůrnou terapii lidem s psychotickou zkušeností či s onemocněním schizofrenního okruhu, obracet se na mne mohou pacienti v případě řešení krizových situací, léčby traumatických zážitků“, doplnila klinická psycholožka PhDr. et Bc. Alena Procházková.podobné články
Osobnosti: Alena Procházková (6 článků) -
Písecká nutriční ambulance pomáhá pacientům s poruchami výživy
24.11.2014 – Specializovaná nutriční ambulance v písecké nemocnici pečuje o pacienty s poruchami příjmu potravy nebo s podvýživou. Každý měsíc zde ošetří stovku pacientů nebo jim předepíší výživu. Mezi klienty ambulance patří i nemocní z ústavů sociální péče a domovů pro seniory.podobné články
-
Klaudiánova nemocnice: Úrazová ambulance je na původním místě
13.3.2018 – Od pondělí 12. března je opět ve svých původních prostorách úrazová ambulance Klaudiánovy nemocnice. Tato ambulance je součástí centrálního příjmu pacientů. Dočasně byla přesunuta v prostorách centrálního příjmu – v interní části. Důvodem byla modernizace původních prostor v rámci druhé etapy budování centrálního příjmu pacientů v budově H. Pro pacienty to znamená, že vstup do budovy je stále stejný. Telefonické kontakty jsou nadále stejné.podobné články
-
Urážka Miloše Zemana! vystoupila psychiatrička proti Sobotkovi kvůli „rozpadu osobnosti“ prezidenta
27.6.2017 – Jako jednoznačnou urážku prezidenta Miloše Zemana hodnotí slova premiéra Bohuslava Sobotky (ČSSD) přední pražská psychiatrička. Jde o Sobotkovu reakci na Zemanův výrok, že se premiér chová jako svině. Sobotka zareagoval tím, že hlava státu trpí rozpadem osobnosti. Psychiatrička se Zemana zastala na stránkách deníku Aha!podobné články
-
První dáma ODS Udženija: Děti ze Sýrie vůbec není možné adoptovat, to už se řešilo. Šojdrová nám svou hurá akcí jen udělala ostudu
22.9.2018 – ROZHOVOR „Kauzu padesáti sirotků vnímám jako cynické zneužívání dětí v kampani a do toho se rozhodně nebudu zapojovat,“ říká nekompromisně místopředsedkyně ODS Alexandra Udženija a má k tomu důvod. Sýrie adopce do zahraničí neumožňuje a není to poprvé, co se tím česká diplomacie zabývá. Jenže dosud to šlo bez mediální pozornosti. Udženija současně řekla, že takový přístup a nepřipravenost je velká politická ostuda pro nás všechny.podobné články
-
„Zoufalost,“ šije do Babiše kvůli EET první dáma ODS. Šéf ANO změny hájí
24.11.2016 – Velmi ostře se do Andreje Babiše (ANO) kvůli současnému dění kolem elektronické evidence tržeb (EET) naváží Alexandra Udženija, 1. místopředsedkyně ODS. Zatímco Babiš EET hájí a ujišťuje, že první fáze odstartuje bez zdržení 1. prosince, Udženija kritizuje ohlášené výjimky. Za chaotickou komunikaci změn to ostatně Babiš schytal i od premiéra Bohuslava Sobotky (ČSSD). Udženija by nejraději zrušila celý projekt, prý bude stát Česko miliardy.podobné články
Osobnosti: Andrej Babiš (27807 článků) -
První dáma ODS Udženija nechce do vlády s ANO. Babiš: Snaží se zviditelnit
19.3.2017 – Místopředsedkyně ODS Alexandra Udženija si neumí představit, že by byla ve vládě s vicepremiérem a ministrem financí Andrejem Babišem (ANO). Vadí jí Babišova rétorika, která podle ní ze všech dělá zloděje, a také zavedení elektronické evidence tržeb (EET). Udženija to řekla v nedělním pořadu České televize Otázky Václava Moravce. Babiš na její kritiku poznamenal, že se chce jen zviditelnit a nemá žádné téma, tak využívá „antibabiše“.podobné články
Osobnosti: Andrej Babiš (27807 článků) -
V ČR by měly vzniknout ambulance pro děti ohrožené závislostí
28.6.2013 – Přestože české děti mají zkušenosti s konopím od 13 let, kouří od 11 let a alkohol pravidelně pije 60 procent dospívajících, není v ČR ani jedna adiktologická ambulance zaměřená na péči o děti a dospívající ohrožené závislostí. Adiktologové zmapovali potřebnost této péče a vyšlo jim, že jen v Praze a Středočeském kraji ji ročně potřebuje až 5000 dětí. Novinářům to dnes řekl přednosta kliniky adiktologie Všeobecné fakultní nemocnice (VFN) profesor Michal Miovský.podobné články
-
Udženija odepsala Béma za pomluvy ODS: Jako když po dvaceti letech odkopnete manželku s dětmi
27.8.2013 – Členka pražské ODS Aleksandra Udženija tvrdě zúčtovala s Pavlem Bémem za to, jak se opřel do své někdejší mateřské strany ve vyjádření pro ParlamentníListy.cz. Na sociální sítí facebook Udženija poznamenala, že Bém nemá ani špetku důstojnosti.podobné články
Osobnosti: Pavel Bém (867 článků) -
Kdyby šel Hřib pryč... Udženija už vidí šéfa Prahy. Možná sebe
16.1.2020 – Místopředsedkyně ODS a pražská radní Alexandra Udženija se u Xavera pustila do pražských Pirátů a primátora Zdeňka Hřiba. Podle ní jsou Piráti amatéři bez zkušeností, kteří navíc neumějí komunikovat. Hřib má podle ní jen velké ego, je arogantní, ale nic nepředvedl. „Problém u Pirátů je ten, že oni to prostě neumějí, oni neměli s politikou, ani tou komunální, nic společného,“ prohlásila Udženija, která zároveň pěla ódy na politiku ODS a skvělý tým lidí jak na magistrátu, tak v Parlamentu.podobné články
-
Kdyby šel Hřib pryč... Udženija už vidí šéfa Prahy. Možná sebe
16.1.2020 – Místopředsedkyně ODS a pražská radní Alexandra Udženija se u Xavera pustila do pražských Pirátů a primátora Zdeňka Hřiba. Podle ní jsou Piráti amatéři bez zkušeností, kteří navíc neumějí komunikovat. Hřib má podle ní jen velké ego, je arogantní, ale nic nepředvedl. „Problém u Pirátů je ten, že oni to prostě neumějí, oni neměli s politikou, ani tou komunální, nic společného,“ prohlásila Udženija, která zároveň pěla ódy na politiku ODS a skvělý tým lidí jak na magistrátu, tak v Parlamentu.podobné články
-
Překvapení na sjezdu ODS. Udženija neobhájila post 1. místopředsedkyně
18.1.2020 – Ač ODS působí jako jednotná strana, na sobotním kongresu se část delegátů „vzbouřila“ proti starému vedení. Pražská zastupitelka a místostarostka Prahy 2 Alexandra Udženija v prvním kole volby neobhájila post 1. místopředsedkyně strany. Neměla protikandidáta. Udženija po prohře z volby odstoupila, delegáti musí ještě během kongresu nominovat někoho jiného.podobné články
-
Černochová ministryní obrany? Na postu starostky Prahy 2 ji nejspíš vystřídá Udženija
29.11.2021 – V případě, že se dosavadní starostka Prahy 2 Jana Černochová (ODS) stane ministryní obrany, o post v čele městské části se bude ucházet nynější místostarostka a pražská zastupitelka Alexandra Udženija (ODS). „Je to zatím jen dohoda, musí to potvrdit zastupitelstvo,“ uvedla Udženija. Na přesun Udženije na pozici starostky upozornily Hospodářské noviny.podobné články
Osobnosti: Jana Černochová (1101 článků) -
Pirátka blokuje stavbu metra, její sestra výstavbu zahrady pro seniory. Prý by ji rušili! Aleksandra Udženija se neudržela
5.7.2021 – Místostarostka Prahy 2 Aleksandra Udženija (ODS) ztratila trpělivost se zastupitelkou Prahy 4 zvolenou za Piráty Marií Jelínkovou, jež vehementně bojuje proti metru D. Kvůli Jelínkové se výstavba výrazně zdržuje a prodražuje, a její sestra celý rok blokovala výstavbu zahrady a terasy v jednom z domovů pro seniory, aby jimi prý nebyla rušena. „Neuvěřitelné sobectví!“ podotýká Udženija na adresu obou dam, které dělají z politiky aktivismus.podobné články
-
Kauza kolem aut na náplavce. Udělejte si pořádek na radnici, vzkazuje radní starostce Prahy 2
21.1.2022 – Mezi Pražany se v posledních dnech často skloňuje název náplavka. Důvodem jsou nadcházející opravy silnice na nábřeží, kvůli kterým by se sem měla odklonit automobilová doprava. Rozhodl o tom radní pro dopravu. Starostka Prahy 2 Alexandra Udženija Udženija (46, ODS) prý o ničem nevěděla. Radní pro dopravu Adam Scheinherr (34, Praha sobě) však nyní poukázal na zápis z online jednání za přítomnosti zástupce Prahy 2. Udženija si podle něj má udělat pořádek na svém úřadu.podobné články
Osobnosti: Adam Adam (790 článků), Adam Adam (790 článků) -
Udženija pálí do Hřiba: Je arogantní a jako primátor neschopný, říká politička
26.8.2021 – Alexandra Udženija (ODS) patří mezi největší kritiky Zdeňka Hřiba (Piráti). Primátor Prahy svou funkci podle zastupitelky Magistrátu hlavního města vůbec nezvládá a neplní sliby, které dal svým voličům. "Zajímalo by mě, za co přesně bych pana Hřiba mohla pochválit? Asi jen za fotky na sociálních sítích. Má je pěkné," říká pro eXtra.cz Udženija. I kvůli zkušenosti z komunální politiky si proto s Piráty nedovede představit případnou povolební koalici ve Sněmovně.podobné články
-
První dáma ODS chce do vlády, „bručoun“ Vondra křeslo. S čím vyrukoval Novotný?
16.1.2020 – Šéf ODS Petr Fiala se netají ambicí stát se premiérem. I první dáma ODS Alexandra Udženija vyhlašuje jasný cíl - ODS se chce vrátit zpět do vlády. ANO nevadí, Andrej Babiš však ano, upozorňuje Udženija, která sama zvažuje kandidaturu do Sněmovny. To jiná výrazná tvář občanských demokratů Pavel Novotný před sjezdem slibuje, že bude především zticha. V ODS vedle toho před kongresem zažili i radost - přiletěl čáp. Respektive vrána.podobné články
-
Pražská radní Udženija se vezla do práce na kole. Prý to bylo příjemné
17.4.2012 – Radní Aleksandra Udženija (ODS) podpořila celostátní kampaň Do práce na kole a ráno vyrazila na zasedání Rady hlavního města Prahy na elektrokole. Doprovázeli ji spolupracovníci a lidé z iniciativy Auto*Mat, která kampaň vyhlásila. Cílem akce je přesvědčit Pražany i obyvatele dalších měst, aby alespoň na kratší cesty přes město nechali své auto doma a použili zdravější a ekologičtější dopravní prostředek. Jízda na kole může být také příjemnější a rychlejší, jak se dnes přesvědčila i radní Udženija.podobné články